Być bogatym – Co to właściwie oznacza?

„Doprawdy jestem bogaty, bo mój dochód przewyższa moje wydatki, a wydatki są takie, jak sobie życzę” 

Kahlil  Gibran

Zamożność nie może być określona przez pojedynczy, statyczny numer o wartości netto, ponieważ Mike Tyson w pewnym momencie zarobił 30 mln $ za walkę bokserską i ponad 300 mln $ w trakcie swojej kariery sportowej, a później w 2003 roku ogłosił bankructwo. Z tego przykładu wynika, że bieżące wydatki na styl życia odgrywają dużą rolę w ustalaniu, czy jesteś bogaty na prawie każdym poziomie akumulacji aktywów. Niektórzy ludzie mogą być zamożni na skumulowanej wartości 3 milionów dolarów netto, podczas gdy inni ludzie mogą być biedni i bankrutować, zarabiając 300 milionów dolarów.

XIX-wieczni angielscy autorzy Jane Austen i Anthony Trollope opowiadają wiele o tym, jak rozumieć bogactwo, a zwłaszcza rolę pasywnego dochodu. W tym czasie w Anglii, rodziny ziemiańskie zarabiały pasywnie z rodzinnych nieruchomości, które nigdy nie byłyby chętnie sprzedawane. Byłoby to swojego rodzaju ogłoszenie światu, że ​​nie należysz już do grupy społecznej, więc w rezultacie cena rynkowa większości nieruchomości była bez znaczenia i nieoceniona. Rodzinna nieruchomość oznaczała znacznie więcej niż cenę. W przeciwieństwie do dzisiejszej, ziemiańska szlachta nigdy nie obliczała swojej wartości netto pod względem wartości nieruchomości, ale tylko w kategoriach pasywnego rocznego dochodu pochodzącego z ziemi.

Jednym ze znaczących bogactw w kulturze popularnej jest to, że jeśli jesteś bogaty, nigdy więcej nie będziesz musiał pracować, jak ziemiaństwo, ponieważ dziewiętnastowieczna ziemiańska szlachta nie zarabiała na życie.

Najlepszym sposobem dowiedzenia się, czy jesteś bogaty, dzięki tej analogii, jest porównywanie pasywnego dochodu, jaki czerpiesz z aktywów w skali rocznej, z rocznym wydatkiem na styl życia. Jeśli twój dochód pasywny przekracza twoje wydatki przez resztę życia, zgadnij co? JESTEŚ BOGATY!

Dochód pasywny w czasach współczesnych rzadko pochodzi wyłącznie z dochodów z nieruchomości. Pochodzi z wielu źródeł, takich jak inwestycje, dywidendy, udział w zyskach z działalności gospodarczej, emerytury, renty, odsetki od stałych dochodów, itp.  

Bardziej odważna wersja bycia bogatym nie wymaga powiedzenia „Pieprz swoją pracę”!  Rozszerzając opisaną definicję bogatych, można dodać do niej następujący czynnik „CZY MASZ DOŚĆ PIENIĘDZY ABY ODEJŚĆ Z PRACY?” Przecież praca nadaje sens życiu. Wprawia nas w ruch społeczny i sprawia, że ​​czujemy się użyteczni dla innych. Praca w tym sensie jest dobrą rzeczą samą w sobie. Jak więc zintegrować to z opisywaną przeze mnie definicją bogactwa? Sądzę, że bogaci nie tyle mają „Pieprzyć Pracę”, czy „Pieprzyć Pieniądze”, co mają raczej możliwość wyboru takiej pracy, którą wykonaliby z przyjemnością i bez obaw o poziom jej dochodowości. Dlatego też Bogactwo w pełnej krasie można by było określić w następujący sposób:

„JEŚLI MASZ WYSTARCZAJĄCO DUŻO AKTYWÓW I PASYWNEGO DOCHODU, BY POKRYĆ WYDATKI NA WŁASNY STYL ŻYCIA PRZEZ RESZTĘ SWOJEGO ŻYCIA, A TE PIENIĄDZE POZWALAJĄC CI PRACOWAĆ W TYM, CO KOCHASZ – BEZ TROSKI O KWOTĘ DOCHODU – JESTEŚ BOGATY”

Powiedzmy, że służba społeczeństwu sprawia Ci ogromną radość i postanowisz nakarmić najbardziej potrzebujących. Jeśli masz wystarczająco dużo pasywnego dochodu przekraczającego twoje wydatki, że możesz podarować bezdomnemu posiłek – a przecież materialnie nic z tego nie masz – to Jesteś bogaty. Jeśli twoja największa radość życia polega na czytaniu powieści i pisaniu codziennych wspomnień, a ty możesz żyć na tyle tanio, aby to robić przez resztę życia, to jesteś bogaty. Gdybyś sprzedał kryptowaluty obligacje na życie, na samą radość, na efektywne przydzielanie kapitału lub cokolwiek innego o czym marzysz, to nie będzie  obchodzić Cię, jaki jest dzisiejszy kurs A co jeśli w ciągu roku spadniesz o 25%??  A CO JEŚLI WZROŚNIE O 100%?? KOGO TO OBCHODZI? Pokochasz to! Jeśli i tak byś to zrobił, a możesz sobie na to pozwolić, to jesteś zamożną osobą. Jeśli jednak pracujesz nad czymś, dzień po dniu, i stwierdzisz, że rzucisz pracę, gdy tylko zarobisz wystarczająco dużo pieniędzy, ośmielę się stwierdzić, że jesteś daleko od ludzi bogatych. Możesz pokrywać swoje koszty i gromadzić aktywa, ale jesteś nawet bardziej od ostatecznego celu bogactwa, niż myślisz.

BARTOSZ BEZEGŁÓW. Robię to na co mam ochotę i mam czas dla Rodziny!

Pomyśl o swojej przyszłości zanim ona zrobi to za Ciebie. Zbuduj dochód pasywny, który będzie pracował na Ciebie przez resztę Twojego życia! Rozpocznij swoją przygodę razem z b3team. Ja ci w tym pomogę.

Miłego dnia,

Bartosz Bezegłów – kliknij >> TUTAJ << i skontaktuj się ze mną


Nota prawna. Ryzyko inwestycyjne.

Informacje zawarte na tym video mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny. Nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19.10.2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r. Nr 206, poz. 1715).

Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w materiale jak i jakichkolwiek materiałach instruktażowych.

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej w Internecie zapoznaj się z zasadami opisanymi pod adresem: http://kryptomisja.pl/zasady/


Artykuł napisany w oparciu o przemyślenia anonimowego amerykańskiego bankiera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *